Gimnazjum nr 4

im Józefa Piłsudskiego

Get Adobe Flash player

Do wakacji zostało

weeks
3
8
days
0
3
hours
2
3
minutes
3
6

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
w Gimnazjum nr 4 w Bielsku-Białej
01.09.2016
godzina: 9 00 w sali gimnastycznej

„Ktoś kiedyś powiedział, że ludzkie życie składa się z powitań i pożegnań”.

      W czasie akademii kończącej rok szkolny głos zabrał Dyrektor szkoły, który podsumował miniony rok szkolny oraz pogratulował uczniom osiągniętych wyników i życzył wszystkim udanych wakacji.
Podczas uroczystości wręczono wyróżnionym uczniom nagrody książkowe. Poza tym przyznano również nagrody za osiągnięcia sportowe, promocję szkoły oraz nagrody  za stuprocentową obecność w minionym roku szkolnym.
W części artystycznej zaprezentowała się klasa I. Uczniowie pożegnali swoich kolegów i nauczycieli ciepłym słowem i piosenką.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom: słonecznych wakacji, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu i szkoły.

       Nadeszła właśnie chwila, której wyczekiwaliście już od pierwszych dni roku szkolnego. Myślami większość z Was jest już daleko stąd. Przemierzacie góry, jeziora, doliny… Jednak dla Was, absolwentów, jest to chwila szczególna, gdyż oto ostatni już raz oczekujecie na wręczenie świadectw w murach tej szkoły. Każdy z Was zapewne myśli, co wyniósł z tego miejsca, czego się nauczył, co jeszcze mógł uczynić, aby doskonalić siebie. Refleksja jest jedna, tę szkołę zapamiętacie na zawsze. Tak jak matka nie odchodzi od swego dziecka, tak i Wy będziecie myślami krążyć wokół gimnazjum. 

Życzymy Wam powodzenia w nowych szkołach

Prawdziwe święto odbyło się dzisiaj w naszym gimnazjum. Jak co roku przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego zorganizowano  Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w kilkunastu konkurencjach. Podczas święta na boisku szkolnym  odbyły się  konkurencje lekkoatletyczne oraz finały Gimnazjum w siatkówce i koszykówce, podczas których uczniowie zbierali punkty. Na samym końcu klasa, która uzbierała najwięcej – wygrała zawody.  Pieczę nad zawodami sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji wywalczyła klasa 3B.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów

 

Fotki z imprezy w galerii

Dnia 10 czerwca br. w naszej szkole obyła się akcja: „Jak nie czytam, jak czytam” O godzinie 10:00 wszystkie klasy tłumnie zebrały się na sali gimnastycznej, by wspólnie zagłębić się w treść swoich ulubionych tytułów.

Przez 20 minut każdy z nas poznawał przygody wybranych bohaterów i w skupieniu przewracał kartki, w celu poznania dalszej historii. Całemu wydarzeniu towarzyszyły dźwięki lasu i śpiew ptaków, które przygotowali nasi koledzy.

Po godzinie 10:20 opuściliśmy budynek sali, a przez cały dzień można było ujrzeć osoby z książkami w dłoniach, które nie poprzestały na tych 20 minutach, udowadniając tym swój zapał do czytelnictwa i łamiąc stereotyp młodzieży, która jest „na bakier z książkami”.

Podstawowy termin egzaminu gimnazjalnego:

 1. część humanistyczna – 18 kwietnia 2016 r. (poniedziałek)
  ☞ z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
  ☞ z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
 2. część matematyczno-przyrodnicza – 19 kwietnia 2016 r. (wtorek)
  ☞ z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
  ☞ z zakresu matematyki – godz. 11:00
 3. język obcy nowożytny – 20 kwietnia 2016 r. (środa)
  ☞ na poziomie podstawowym – godz. 9:00
  ☞ na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Pamiętajcie:

– legitymacje w kieszeni
– zakaz wnoszenia na salę urządzeń elektronicznych służących do komunikowania lub nagrywania

ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDAJĄCYM POWODZENIA

wyskakujeŻyczymy Wam Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia
wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie
najbliższych osób.

KOMUNIKAT
DYREKTORA MIEJSKIEGO ZARZĄDU OŚWIATY W BIELSKU-BIAŁEJ

W związku ze zbliżającym się postępowaniem rekrutacyjnym do klasy pierwszej szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Bielsko-Biała przedstawiam kryteria rekrutacyjne, odpowiadającą im wartość punktową oraz dokumenty niezbędne do ich potwierdzenia. Jednocześnie informuję, że projekt uchwały, określającej powyższe kryteria, wartości punktowe oraz odpowiednie dokumenty zostanie poddany pod obrady Rady Miejskiej na najbliższej sesji – 9 lutego 20l6 r.

Kryteria do pobrania w zakładce pobieralnia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim rodzinnej atmosfery, smacznego karpia, trafionych prezentów, niezapomnianej imprezy sylwestrowej, a przede wszystkim zasłużonego odpoczynku!

Niech Nowy Rok przyniesie każdemu dużo uśmiechu i pozytywnych emocji, świetnie napisanych egzaminów przez trzecioklasistów i bardzo dobrych stopni dla młodszych uczniów naszego Gimnazjum!

Wesołych Świąt! 

W poniedziałek 7 grudnia w naszym gimnazjum obchodziliśmy Mikołajki. Z tej okazji Rada Młodzieży zorganizowała liczne zabawy oraz konkursy. Uczniowie mieli okazję spotkać i zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reprezentanci każdej z klas wzięli udział w malowaniu obrazów o tematyce świątecznej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nad całym przedsięwzięciem czuwały pomocniczki Mikołaja-elfy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To one właśnie dbały o to by w tym dniu każdy wyglądał świątecznie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie atrakcji w tym wyjątkowym dniu 🙂