Gimnazjum nr 4

im Józefa Piłsudskiego

Get Adobe Flash player

Podstawowy termin egzaminu gimnazjalnego:

 1. część humanistyczna – 18 kwietnia 2016 r. (poniedziałek)
  ☞ z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
  ☞ z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
 2. część matematyczno-przyrodnicza – 19 kwietnia 2016 r. (wtorek)
  ☞ z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
  ☞ z zakresu matematyki – godz. 11:00
 3. język obcy nowożytny – 20 kwietnia 2016 r. (środa)
  ☞ na poziomie podstawowym – godz. 9:00
  ☞ na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Pamiętajcie:

– legitymacje w kieszeni
– zakaz wnoszenia na salę urządzeń elektronicznych służących do komunikowania lub nagrywania

ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDAJĄCYM POWODZENIA

wyskakujeŻyczymy Wam Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia
wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie
najbliższych osób.

KOMUNIKAT
DYREKTORA MIEJSKIEGO ZARZĄDU OŚWIATY W BIELSKU-BIAŁEJ

W związku ze zbliżającym się postępowaniem rekrutacyjnym do klasy pierwszej szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Bielsko-Biała przedstawiam kryteria rekrutacyjne, odpowiadającą im wartość punktową oraz dokumenty niezbędne do ich potwierdzenia. Jednocześnie informuję, że projekt uchwały, określającej powyższe kryteria, wartości punktowe oraz odpowiednie dokumenty zostanie poddany pod obrady Rady Miejskiej na najbliższej sesji – 9 lutego 20l6 r.

Kryteria do pobrania w zakładce pobieralnia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim rodzinnej atmosfery, smacznego karpia, trafionych prezentów, niezapomnianej imprezy sylwestrowej, a przede wszystkim zasłużonego odpoczynku!

Niech Nowy Rok przyniesie każdemu dużo uśmiechu i pozytywnych emocji, świetnie napisanych egzaminów przez trzecioklasistów i bardzo dobrych stopni dla młodszych uczniów naszego Gimnazjum!

Wesołych Świąt! 

W poniedziałek 7 grudnia w naszym gimnazjum obchodziliśmy Mikołajki. Z tej okazji Rada Młodzieży zorganizowała liczne zabawy oraz konkursy. Uczniowie mieli okazję spotkać i zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reprezentanci każdej z klas wzięli udział w malowaniu obrazów o tematyce świątecznej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nad całym przedsięwzięciem czuwały pomocniczki Mikołaja-elfy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To one właśnie dbały o to by w tym dniu każdy wyglądał świątecznie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie atrakcji w tym wyjątkowym dniu 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Święto związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości jest bardzo uroczyście obchodzone w Gimnazjum nr 4 w Bielsku-Białej, które pielęgnuje tradycje narodowe i przekazuje uczniom wartości patriotyczne. Uroczystości, które odbyły się w szkole upamiętniają także 12. rocznicę nadania szkole imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uczniowie klas: 3b, 3a, 3c, 2a, 2b oraz 2c pod kierunkiem P. Wandy Czyż i P. Edyty Nowak przygotowali montaż słowno – muzyczny pt. „W hołdzie Marszałkowi”. Oprócz wierszy i pieśni patriotycznych nie zabrakło informacji historycznych zaprezentowanych multimedialnie i przekazanych przez uczniów. Atmosferę czasów niewoli przybliżyła oglądającym scena wspomnień. Wszystko po to, aby zaszczepić w młodym pokoleniu uczucie miłości do własnego kraju i odpowiedzialności za jego losy. Występujący pokazali współczesne rozumienie patriotyzmu poprzez atmosferę skupienia, utożsamiania się z przekazywanymi treściami oraz odświętny strój. Po zakończeniu akademii w holu gimnazjum złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową patrona szkoły Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tradycyjnie odbył się również konkurs wiedzy o Marszałku, który poprowadziła P. Anna Bies. Uczniowie rewelacyjnie odpowiadali na szczegółowe pytania, w dogrywce I miejsce zajęła klasa Ic (Julita Kwiatkowska, Maciej Pasierbski), II miejsce klasa 3b (Filip Oleś, Maksymilian Fajfur), III miejsce klasa 2b (Anna Nalborczyk, Wiktoria Lada). Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Nasze gimnazjum kolejny raz bierze udział w akcji Pola Nadziei. Jej dwunastą edycję Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne zainaugurowało 15 października br. Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa ekumenicznego w kościele salwatorianów pw. NMP Królowej Polski. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele władz lokalnych i parlamentarzyści, dyrektorzy miejscowych szkół i uczniowie.

,,Pola Nadziei” to międzynarodowy program angażujący ludzi na rzecz osób chorych i cierpiących. W Bielsku-Białej od 11 lat program wspiera budowę stacjonarnego hospicjum. Podczas ekumenicznej inauguracji 12 edycji w kościele pw. NMP Królowej Polski, Grażyna Chorąży, szefowa Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego wręczyła dzieciom cebulki żonkili, które posadzą przy swoich szkołach.

15

Inauguracja 12. „Pól Nadziei” była okazją do zwiedzania hospicjum. Ośrodek jest obecnie wyposażany w sprzęt potrzebny do prowadzenia działalności opiekuńczej. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście zobaczyli, jak w tej chwili wyglądają pokoje dla pacjentów, łazienki, korytarze, kuchnie oraz kaplica.

30

Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w nabożeństwie w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej, które tradycyjnie rozpoczęło akcję. Przedstawiciele naszej szkoły otrzymali cebulki żonkili (symbol ruchu hospicyjnego)…

20151015_135709 (1)

…które posadziliśmy przed szkołą by przypominały nam o tej wspaniałej akcji i motywowały do działania 🙂

WP_001618WP_001625

 

Dzień Edukacji Narodowej, po raz kolejny uczniowie dziękowali Nauczycielom za to, że robią wszystko, by ci „wyszli na ludzi” i ze spokojem mogli wejść w dorosłe życie. 🙂

Oto kilka rzeczy, o których marzy każdy nauczyciel! 😉
1. Emerytury! I to godnej! Bo wiadomo, że w budżetówce kokosów raczej nie ma. 😉
2. Nowych strun głosowych – spróbujcie przez kilka godzin dziennie przekrzyczeć 20 osób. No właśnie!;) A dla nauczyciela to chleb powszedni. 🙂
3. Grzecznych uczniów. Albo przynajmniej cichych. (patrz wyżej!;).
4. Szkoły bez klasówek i sprawdzianów. Tak, tak! Myśleliście, że nauczyciele uwielbiają robić klasówki? To zastanówcie się, czy chce im się potem je sprawdzać! 😉
5. Braku wycieczek klasowych. Bo o ile uczniów w szkole można jeszcze jakoś okiełznać, to w terenie jest to już zupełnie niemożliwe! 😉
6. Noblistów, geniuszy i uczniów, którzy „mają talent” w klasie. 🙂
7. Braku powodów, by narzekać na to, jak straszna jest „ta dzisiejsza młodzież”
8. Dłuższych wakacji i ferii zimowych. Choć mają ich PONAD 2 MIESIĄCE! Ale urlopu nigdy za wiele! 😉
9. I żeby nie zapominać, że (wbrew pozorom i mimo wszystko) NAUCZYCIEL to też CZŁOWIEK. I też kiedyś musiał chodzić do szkoły. 😉

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2014! Nie zapomnijcie złożyć życzeń swoim ulubionym belfrom! Przecież czasy, które w życiu najlepiej się wspomina, to właśnie czasy szkolne!

Jesienna zbiórka makulatury w naszym gimnazjum będzie trwała od 5 do 16 października. Makulatura powinna być zważona i podpisana , co pomoże w późniejszym nagrodzeniu zarówno klas jak i uczniów, którzy przyniosą jej najwięcej. Za każdy kilogram dziękujemy!