w Bielsku-Białej im. Józefa Piłsudskiego

Wakacje zawitały w naszym Gimnazjum nr 4 wraz z uroczystym zakończeniem roku szkolnego, które miało miejsce 27 czerwca.

Ponad 180 uczniów klas pierwszych i drugich zgromadziło się, aby wysłuchać przemówienia Pana Dyrektora Romana Kubicy oraz wziąć udział w podsumowaniu minionego roku. Pan Dyrektor przedstawił osiągnięcia szerokiego grona uczestników konkursów przedmiotowych oraz zawodów sportowych, wyróżnił również nauczycieli, sprawujących opiekę nad laureatami i finalistami. Nagrodzono także osoby, których nauka zaowocowała świadectwem z wyróżnieniem oraz posiadające wzorową frekwencję. Ogłoszono również wyniki rankingu na „Najlepszego sportowca szkoły”, nad którym przez cały rok czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Akademię ubogaciła część artystyczna, przygotowana przez klasę 1A, po której spragnieni lata uczniowie rozeszli się do klas, aby odebrać swoje świadectwa.

Mamy nadzieję, że kolejny rok szkolny będzie równie udany oraz życzymy wszystkim niezapomnianych wakacji!

2014-06-27

Nadeszła właśnie chwila, której wyczekiwaliście już od pierwszych dni roku szkolnego. Myślami większość z Was jest już daleko stąd. Przemierzacie góry, jeziora, doliny… Jednak dla Was, absolwentów, jest to chwila szczególna, gdyż oto ostatni już raz oczekujecie na wręczenie świadectw w murach tej szkoły. Każdy z Was zapewne myśli, co wyniósł z tego miejsca, czego się nauczył, co jeszcze mógł uczynić, aby doskonalić siebie. Refleksja jest jedna, tę szkołę zapamiętacie na zawsze. Tak jak matka nie odchodzi od swego dziecka, tak i Wy będziecie myślami krążyć wokół gimnazjum.

Życzymy Wam powodzenia w nowych szkołach

Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015 jest dostępny w zakładce pobieralnia.

2014-06-18

Prawdziwe święto odbyło się dzisiaj w naszym gimnazjum. Jak co roku przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego zorganizowano  Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w kilkunastu konkurencjach. Podczas święta na boisku szkolnym oraz na basenie odbyły się przeróżne konkurencje, podczas których uczniowie zbierali punkty. Na samym końcu klasa, która uzbierała najwięcej – wygrała zawody. Konkurencje były podzielone na dwie kategorie: typowo sportowe i zabawowe. Uczniowie brali udział m.in. w „łowieniu rybek”, siłowym trzymaniu młotów, sztafecie, czy w pływaniu na czas. Pieczę nad zawodami sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji wywalczyła klasa 2B.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów

Fotki z imprezy w galerii

Egzamin gimnazjalny zbliża się wielkimi krokami. Zacznie się już w środę 23 kwietnia 2014 o godz. 9 i potrwa do piątku 25 kwietnia! Najpierw  zasiądziecie do egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej. Egzaminów gimnazjalnych nie można nie zdać, ale od liczby uzyskanych punktów będzie zależało, czy uda się Wam dostać do wybranej szkoły średniej.

Część humanistyczna

W środę, 23. kwietnia egzaminy z części humanistycznej rozpoczną się o godz. 9 egzaminem z historii i wiedzy o społeczeństwie, który dla większości  potrwa 60 minut. Mający zaświadczenie o dysleksji, będą pisali dłużej, podobnie w następnych dniach. Po godzinnej przerwie, o godz. 11 zacznie się egzamin z języka polskiego, który potrwa półtorej godziny.

Część matematyczno-przyrodnicza

Egzamin z przedmiotów przyrodniczych rozpocznie się w czwartek 24. kwietnia. o godzinie 9 i w wersji podstawowej będzie trwać godzinę. Następnie udacie się na godzinną przerwę. O godzinie 11:00 odbędzie się egzamin z matematyki, który potrwa 90 minut.

Egzamin z języka obcego nowożytnego

W piątek, 25. kwietnia, o godzinie 9, rozpocznie sie egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. Poziom rozszerzony napiszecie o godzinie 11.

Prosimy zdających egzamin o przybycie do szkoły na godz. 8.30

Tegoroczni laureaci konkursów przedmiotowych są proszeni o przyniesienie zaświadczeń o uzyskaniu tytułu laureata.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania życzymy,
aby ten czas był czasem przemiany serc.
Aby udział w tych Tajemnicach ożywiał wiarę,
dawał nadzieję i umacniał miłość.
Życzymy Wam, aby Zmartwychwstanie dokonało się w Waszych sercach
i aby dokonywało się każdego dnia.

wyskakuje

Tegoroczne rekolekcje odbędą się od 14 kwietnia do 16 kwietnia 2014r. w godzinach od 8:00 do ok. 10:00, w kościele NNMP
w Bielsku-Białej. Obecność obowiązkowa.Wink

Zapraszamy!

Pozostałe dni wolne:
17-22 kwietnia – PRZERWA ŚWIĄTECZNA!
23-25 kwietnia – EGZAMINY GIMNAZJALNE!

W naszej szkole Rada Młodzieży zorganizowała konkurs międzyklasowy na najładniejszą pisankę. Z każdej klasy wybrano po cztery osoby, które przygotują świąteczne jajka. Następnie z tych osób zostanie wybrany zwycięzca. Powodzenia Smile

Od 7 do 11 kwietnia bieżącego roku każdy pełnoletni mieszkaniec Bielska-Białej może oddać swój głos na wybrany projekt, który ma szansę zostać zrealizowany w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. „Bezpieczna droga do lipnickich szkół” to projekt, który zakłada realizację parkingu przed budynkiem naszego Gimnazjum nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 13. Więcej informacji na stronie www.obywatelskibb.pl

Więcej tutaj

W dniu dzisiejszym (04.04.2014) nasza drużyna zajęła II miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Turniej został zorganizowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach.
Drużyna w składzie Paweł Czaniecki, Jakub Durlik, Krzysztof Seweryn będzie reprezentować miasto Bielsko-Biała na zawodach okręgowych.

Gratulujemy.