Gimnazjum nr 4

im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Get Adobe Flash player

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 13 z oddziałami gimnazjalnymi

4 września (poniedziałek)

 

9.00 – msza święta w kościele parafialnym

10.00 – klasy II i III gimnazjalne na sali gimnastycznej

Wakacje zawitały w naszym Gimnazjum nr 4 wraz z uroczystym zakończeniem roku szkolnego, które miało miejsce 23 czerwca.

     Ponad 180 uczniów klas pierwszych i drugich zgromadziło się, aby wysłuchać przemówienia Pana Dyrektora Romana Kubicy oraz wziąć udział w podsumowaniu minionego roku. Pan Dyrektor przedstawił osiągnięcia szerokiego grona uczestników konkursów przedmiotowych oraz zawodów sportowych, wyróżnił również nauczycieli, sprawujących opiekę nad laureatami i finalistami. Nagrodzono także osoby, których nauka zaowocowała świadectwem z wyróżnieniem oraz posiadające wzorową frekwencję. Dzień wcześniej ogłoszono wyniki rankingu na „Najlepszego sportowca szkoły”, nad którym przez cały rok czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Akademię ubogaciła część artystyczna po której spragnieni lata uczniowie rozeszli się do klas, aby odebrać swoje świadectwa.

 

Mamy nadzieję, że kolejny rok szkolny będzie równie udany oraz życzymy wszystkim niezapomnianych wakacji!

       

Nadeszła właśnie chwila, której wyczekiwaliście już od pierwszych dni roku szkolnego. Myślami większość z Was jest już daleko stąd. Przemierzacie góry, jeziora, doliny… Jednak dla Was, absolwentów, jest to chwila szczególna, gdyż oto ostatni już raz oczekujecie na wręczenie świadectw w murach tej szkoły. Każdy z Was zapewne myśli, co wyniósł z tego miejsca, czego się nauczył, co jeszcze mógł uczynić, aby doskonalić siebie. Refleksja jest jedna, tę szkołę zapamiętacie na zawsze. Tak jak matka nie odchodzi od swego dziecka, tak i Wy będziecie myślami krążyć wokół gimnazjum. 

Życzymy Wam powodzenia w nowych szkołach

Prawdziwe święto odbyło się 19 czerwca w naszym gimnazjum. Jak co roku przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego zorganizowano  Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w kilkunastu konkurencjach. Podczas święta na boisku szkolnym  odbyły się  konkurencje lekkoatletyczne oraz finały Gimnazjum w siatkówce i koszykówce, podczas których uczniowie zbierali punkty. Na samym końcu klasa, która uzbierała najwięcej – wygrała zawody.  Pieczę nad zawodami sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji wywalczyła klasa 3A.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów

 

10 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel, upamiętniający Święto Konstytucji 3 Maja.

Tego dnia w 1791 roku uchwalono polską konstytucję. Byłą to pierwsza państwowa konstytucja w Europie oraz druga – zaraz po amerykańskiej – na świecie. Została zatwierdzona przez Sejm Czteroletni, zwołany w październiku 1788 roku.

W apelu wzięło udział wielu uczniów z drugich i trzecich klas. Została przypomniana historia uchwalenia konstytucji w Polsce. Wspomniano także o rozbiorach, które miały miejsce w 1772, 1793 oraz w 1795 roku. Młodzież, która organizowała apel odegrała scenkę rozmów polskiej szlachty. Chór przedstawił pieśń Mazurek 3 maja – „Witaj majowa jutrzenko”, a dziewczęta zniewalająco zaśpiewały piękną polską pieśń patriotyczną.

Wszyscy uczniowie byli odświętnie ubrani, aby pokazać jak ważny jest ten dzień w polskiej kulturze.

Adam Fober, 3b

LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

11 kwietnia na Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń dla laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjów z terenu województwa śląskiego w roku szkolnym 2016/2017.
Przedstawiciele Kuratorium Oświaty i Miejskiego Zarządu Oświaty wręczając zaświadczenia, pogratulowali laureatom, podziękowali dyrektorom, nauczycielom oraz rodzicom.
Nasze gimnazjum  ponownie znalazło się wśród najlepszych szkół podległych bielskiej delegaturze, a to dzięki ósemce laureatów i szóstce finalistów!! Biorąc pod uwagę ilość nagrodzonych osób – zajęliśmy trzecie miejsce wśród wszystkich placówek!!

A tak wygląda wykaz laureatów i finalistów wraz z opiekunami:

LAUREACI:

ANNA SZWEDA 3A – matematyka – mgr Bogusława Motak

NINA STRZELCZYK 3A – język polski – mgr Dorota Górna- Król

MARTA GRZEGORCZYK 3B – język polski – mgr Edyta Nowak

MARTA PŁAWECKA 2C – geografia – mgr Renata Kwaśna

ZUZANNA PAJĄK 3C – biologia – mgr Ciepielewska – Rosa

ZOFIA MAJEWSKA 3B – chemia – mgr Ciepielewska – Rosa

KATARZYNA RZEPKA 3C – chemia – mgr Kinga Siwek

OLEKSANDER KANTOR 3A – język rosyjski – mgr Sylwia Jurusik – Wasilewska

FINALIŚCI:

JULITA KWIATKOWSKA 2C – język polski – mgr Edyta Nowak

JULIA CICHOŃ 2C – geografia – mgr Renata Kwaśna

KAROLINA JURZAK 2C- geografia – mgr Renata Kwaśna

KACPER ZIOBRO 2B- geografia – mgr Renata Kwaśna

NATALIA PASŁAWSKA 2C- geografia – mgr Renata Kwaśna

JANA ZARYCKA 1A – język rosyjski – mgr Sylwia Jurusik – Wasilewska

wyskakujeŻyczymy Wam Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia
wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie
najbliższych osób.

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 6 marca br. nasi uczniowie uczestniczyli w finale IX BIELSKICH TEATRALIÓW – REGIONALNEGO KONKURSU WIEDZY O TEATRZE dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych miasta Bielska-Białej i powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego, pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty, organizowanego przez IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Bielsku-Białej i Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej, we współpracy z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej oraz Teatrem Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej.

WIKTORIA LADA z kl. 3b zajęła III miejsce, a pozostali uczniowie (również z klasy 3b) otrzymali tytuł finalisty: ANNA NALBORCZYK, KAROLINA BYWALEC, ADAM FOBER.

GRATULUJEMY! Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w marcu 2017 r.

Zbliża się 14 lutego – dzień, który jest doskonałą okazją do miłosnych wyznań. Walentynki, bo tak powszechnie określa się ten dzień, obchodzone są w Polsce od końca XX wieku. Swoją nazwę wzięły od św.Walentego – biskupa i kapłana. Wbrew wyobrażeniom wielu z nas – zwyczaj obchodzenia walentynek nie przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych, jednak szczególnie w ostatnich latach można zauważyć inspiracje amerykańskim stylem celebrowania tego święta. Sklepowe półki zapełniają się wieloma walentynkowymi akcesoriami, kartkami, misiami i sercami, które są symbolicznie powiązane z tym dniem. Zakochane pary obdarowują się miłosnymi karteczkami i drobnymi upominkami, by wyrazić wzajemną miłość lub sympatię. Walentynki mają wielu zwolenników, którzy traktują ten dzień wyjątkowo i z przyjemnością kupują romantyczne gadżety i wypisują miłosne kartki. W Gimnazjum nr 4 działa oczywiście szkolna poczta walentynkowa!

 

Dawid Margas