im Józefa Piłsudskiego

„Ktoś kiedyś powiedział, że ludzkie życie składa się z powitań i pożegnań”.

W czasie akademii kończącej rok szkolny głos zabrał Dyrektor szkoły, który podsumował miniony rok szkolny oraz pogratulował uczniom osiągniętych wyników i życzył wszystkim udanych wakacji.
Podczas uroczystości wręczono wyróżnionym uczniom nagrody książkowe. Poza tym przyznano również nagrody za osiągnięcia sportowe, promocję szkoły oraz nagrody  za stuprocentową obecność w minionym roku szkolnym.
W części artystycznej zaprezentowała się klasa I. Uczniowie pożegnali swoich kolegów i nauczycieli ciepłym słowem i piosenką.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom: słonecznych wakacji, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu i szkoły.

W roku szkolnym 2014/2015 laureatami konkursów przedmiotowych zostali:

Olga Modzelewska  -język polski

Alicja Laskowska – język rosyjski

Katarzyna Jonkisz – język rosyjski

Aleksander Kantor- język rosyjski

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Do grona finalistów dostali się:

Alina Białożyt – biologia

Anna Kiszka – geografia

Barbara Król – geografia

Agata Drabek – geografia

Oskar Hensler – język rosyjski

Andrzej Blicharz – język rosyjski

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Po dziesięciu miesiącach nauki nadszedł czas pożegnanie…

Jutrzejsza uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej. Trzecioklasistów zapraszamy po odbiór świadectw.
Absolwentom przypominamy, że od 26 do 30 czerwca należy składać do szkół pierwszego wyboru kopię świadectwa, wyników egzaminu oraz zaświadczenia o tytule laureata lub finalisty konkursu przedmiotowego. Życzymy wam trafnych wyborów i powodzenia na dalszej drodze życia!

KOLEJNE SUKCESY NASZEGO GIMNAZJUM

30 maja br. na ulicach naszego miasta zawrzało. Uczniowie bielskich szkół wzięli udział w XXII Dniach Bezpieczeństwa, Kultury i Ratownictwa Medycznego pod hasłem „DNI MŁODOŚCI W BARWACH LATA”.

Ponad trzydziestoosobowa grupa młodzieży naszej szkoły przez wiele tygodni przygotowywała pokaz pod okiem naszych nauczycieli, pań: Beaty Kozak, Magdaleny Linnert i Justyny Rosner-Puzoń. Niezwykła choreografię ubarwiły piękne i oryginalne stroje.

Sukces odniosła także drużyna naszego nauczyciela informatyki i zajęć technicznych p. Bogdana Gacka w konkurencji „Międzyszkolny konkurs z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”.

GRATULUJEMY!!!

Podstawowy termin egzaminu gimnazjalnego:

1. część humanistyczna – 21 kwietnia 2015 r. (wtorek)
    ☞ z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
    ☞ z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
  2. część matematyczno-przyrodnicza – 22 kwietnia 2015 r. (środa)
    ☞ z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
    ☞ z zakresu matematyki – godz. 11:00
  3. język obcy nowożytny – 23 kwietnia 2015 r. (czwartek)
    ☞ na poziomie podstawowym – godz. 9:00
    ☞ na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Pamiętajcie:

– legitymacje w kieszeni
– zakaz wnoszenia na salę urządzeń elektronicznych służących do komunikowania lub nagrywania

ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDAJĄCYM POWODZENIA

wyskakujeŻyczymy Wam Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia
wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie
najbliższych osób.

Na przekór niektórym uczniom pierwszy dzień wiosny, czyli doskonale wszytkim znany Dzień Wagarowicza, wypada w sobotę.
Z tej okazji, jak zawsze w naszym Gimnazjum, odbędzie się GIMNAZJADA. Polegać będzie na sprawdzeniu umiejętności prakycznych i teoretycznych na temat sportu.
W tym samym dniu zaprezentujemy nasze talenty artystyczne na MINI PLAYBACK SHOW i MAM TALENT. Informacje o tych imprezach znajdziecie na gazetce RM.
Liczymy na świetną zabawę!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na kiermasz pisanek wykonanych przez uczniów klas trzecich naszego Gimnazjum.

Kiermasz odbędzie się w dniu jutrzejszym, w godzinach od 15.30  do 17.00.

Uzyskany dochód zostanie przelany na konto  Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego w Bielsku-Białej.

Bardzo dziękujemy za włączenie się w akcję.

Rada Młodzieży

Już po raz dziewiąty nasza szkoła bierze udział w akcji Adopcja Serca. Każda klasa opłaca roczną edukację i opiekę jednego z afrykańskich dzieci.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

W tę myśl, uczniowie Gimnazjum pomogli swoim czarnoskórym rówieśnikom.

Jeżeli zechcą Państwo indywidualnie wziąć udział w owej akcji, proszę odwiedzić stronę http://misje-ofm.pl/linki.html

Dziękujemy!