im Józefa Piłsudskiego

wyskakujeŻyczymy Wam Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia
wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie
najbliższych osób.

Na przekór niektórym uczniom pierwszy dzień wiosny, czyli doskonale wszytkim znany Dzień Wagarowicza, wypada w sobotę.
Z tej okazji, jak zawsze w naszym Gimnazjum, odbędzie się GIMNAZJADA. Polegać będzie na sprawdzeniu umiejętności prakycznych i teoretycznych na temat sportu.
W tym samym dniu zaprezentujemy nasze talenty artystyczne na MINI PLAYBACK SHOW i MAM TALENT. Informacje o tych imprezach znajdziecie na gazetce RM.
Liczymy na świetną zabawę!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na kiermasz pisanek wykonanych przez uczniów klas trzecich naszego Gimnazjum.

Kiermasz odbędzie się w dniu jutrzejszym, w godzinach od 15.30  do 17.00.

Uzyskany dochód zostanie przelany na konto  Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego w Bielsku-Białej.

Bardzo dziękujemy za włączenie się w akcję.

Rada Młodzieży

Już po raz dziewiąty nasza szkoła bierze udział w akcji Adopcja Serca. Każda klasa opłaca roczną edukację i opiekę jednego z afrykańskich dzieci.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

W tę myśl, uczniowie Gimnazjum pomogli swoim czarnoskórym rówieśnikom.

Jeżeli zechcą Państwo indywidualnie wziąć udział w owej akcji, proszę odwiedzić stronę http://misje-ofm.pl/linki.html

Dziękujemy!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim rodzinnej atmosfery, smacznego karpia, trafionych prezentów, niezapomnianej imprezy sylwestrowej, a przede wszystkim zasłużonego odpoczynku!

Niech Nowy Rok przyniesie każdemu dużo uśmiechu i pozytywnych emocji, świetnie napisanych egzaminów przez trzecioklasistów i bardzo dobrych stopni dla młodszych uczniów naszego Gimnazjum!

Wesołych Świąt!

patron_IMG_255811 listopada jest szczególnym dniem dla wszystkich Polaków – świętujemy wtedy odzyskaną niepodległość. Jest to również data wyjątkowo ważna dla naszego Gimnazjum, bowiem 11 lat temu szkoła zyskała swojego patrona Józefa Piłsudskiego.

Z okazji tej 10 listopada odbył się uroczysty apel połączony z prezentacją projektów edukacyjnych, przygotowanych przez przez klasy drugie. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich uczniów pan dr Jerzy Polak, który przybliżył uczniom historie związane z działalnością marszałka na Podbeskidziu.
Po oficjalnych przemówieniach, wedle tradycji, przewodniczący szkoły wraz z Panem Dyrektorem złożyli biało-czerwone kwiaty pod portretem Piłsudskiego. Czas umiliły wszystkim śpiewy oraz występ uczniów, opowiadający o losie żołnierzy, dążących do niepodległości. Naszą wiedzę na ten temat ubogaciły projekty edukacyjne.
Dzień ten nie mógłby odbyć się bez konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim, nad którym rok rocznie czuwa Pani Anna Bies. Reprezentanci każdej klasy odpowiadali na pytania związane z życiem naszego patrona.Ostateczne zwycięstwo zdobyła klasa 3a

Pamiętajmy o wszystkich walczących, którzy przelali swoją krew, by przyszłym pokoleniom mogło żyć się dobrze. Uszanujmy pamięć o nich, nieważne czy zapisali się w kartach historii imieniem i nazwiskiem, czy zginęli anonimowo. Bądźmy dumni ze swojego pochodzenia i starajmy się być wzorem dla innych narodów.

otwarcie_boiska_IMG_231127 listopada odbyło się uroczyste otwarcie długo  oczekiwanego boiska szkolnego.
Z tej okazji do naszego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej przybyło wiele ważnych osobistości  regionu, w tym prezydent Bielska-Białej, Pan Jacek Krywult.
Ceremonię rozpoczęła przemowa Pani Dyrektor SP 13 Izy Laszczak oraz Pana prezydenta, a uświetnił je występa artystyczny uczniów naszego Gimnazjum, przygotowany przez Panią Dorotę Górną-Król oraz Panią Edytę Nowak. Swoim talenetem wykazali się równiez nasi młodsi koledzy z podstawówki :)
Po zakończonych występach goście udali się na zewnątrz aby móc oddać do użytku boisko. Wśród gromkich braw, Pan Krywult przeciął czerwoną wstęgę oraz wykonał symboliczne kopnięcie piłki do bramki.

Boisko jest przeznaczone do gry w piłkę ręczną, nożną, siatkówkę oraz koszykówkę. W pobliżu znajduje się też plac zabaw, stworzony z myślą o najmłodszych uczniach. Mamy nadzieję, że będzie ono służyło dobrze przez wiele lat oraz przyniesie nam wiele zwycięskich meczy!

Już 14.10.2014 roku, w Dzień Edukacji Narodowej, po raz kolejny uczniowie będą dziękować Nauczycielom za to, że robią wszystko, by ci "wyszli na ludzi" i ze spokojem mogli wejść w dorosłe życie. :)

Oto kilka rzeczy, o których marzy każdy nauczyciel! ;)
1. Emerytury! I to godnej! Bo wiadomo, że w budżetówce kokosów raczej nie ma. ;)
2. Nowych strun głosowych – spróbujcie przez kilka godzin dziennie przekrzyczeć 20 osób. No właśnie!;) A dla nauczyciela to chleb powszedni. :)
3. Grzecznych uczniów. Albo przynajmniej cichych. (patrz wyżej!;).
4. Szkoły bez klasówek i sprawdzianów. Tak, tak! Myśleliście, że nauczyciele uwielbiają robić klasówki? To zastanówcie się, czy chce im się potem je sprawdzać! ;)
5. Braku wycieczek klasowych. Bo o ile uczniów w szkole można jeszcze jakoś okiełznać, to w terenie jest to już zupełnie niemożliwe! ;)
6. Noblistów, geniuszy i uczniów, którzy "mają talent" w klasie. :)
7. Braku powodów, by narzekać na to, jak straszna jest "ta dzisiejsza młodzież"
8. Dłuższych wakacji i ferii zimowych. Choć mają ich PONAD 2 MIESIĄCE! Ale urlopu nigdy za wiele! ;)
9. I żeby nie zapominać, że (wbrew pozorom i mimo wszystko) NAUCZYCIEL to też CZŁOWIEK. I też kiedyś musiał chodzić do szkoły. ;)

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2014! Nie zapomnijcie złożyć życzeń swoim ulubionym belfrom! Przecież czasy, które w życiu najlepiej się wspomina, to właśnie czasy szkolne!

Fotki z akademii w galerii