Gimnazjum nr 4

im Józefa Piłsudskiego

Get Adobe Flash player

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Święto związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości jest bardzo uroczyście obchodzone w Gimnazjum nr 4 w Bielsku-Białej, które pielęgnuje tradycje narodowe i przekazuje uczniom wartości patriotyczne. Uroczystości, które odbyły się w szkole upamiętniają także 12. rocznicę nadania szkole imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uczniowie klas: 3b, 3a, 3c, 2a, 2b oraz 2c pod kierunkiem P. Wandy Czyż i P. Edyty Nowak przygotowali montaż słowno – muzyczny pt. „W hołdzie Marszałkowi”. Oprócz wierszy i pieśni patriotycznych nie zabrakło informacji historycznych zaprezentowanych multimedialnie i przekazanych przez uczniów. Atmosferę czasów niewoli przybliżyła oglądającym scena wspomnień. Wszystko po to, aby zaszczepić w młodym pokoleniu uczucie miłości do własnego kraju i odpowiedzialności za jego losy. Występujący pokazali współczesne rozumienie patriotyzmu poprzez atmosferę skupienia, utożsamiania się z przekazywanymi treściami oraz odświętny strój. Po zakończeniu akademii w holu gimnazjum złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową patrona szkoły Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tradycyjnie odbył się również konkurs wiedzy o Marszałku, który poprowadziła P. Anna Bies. Uczniowie rewelacyjnie odpowiadali na szczegółowe pytania, w dogrywce I miejsce zajęła klasa Ic (Julita Kwiatkowska, Maciej Pasierbski), II miejsce klasa 3b (Filip Oleś, Maksymilian Fajfur), III miejsce klasa 2b (Anna Nalborczyk, Wiktoria Lada). Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Nasze gimnazjum kolejny raz bierze udział w akcji Pola Nadziei. Jej dwunastą edycję Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne zainaugurowało 15 października br. Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa ekumenicznego w kościele salwatorianów pw. NMP Królowej Polski. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele władz lokalnych i parlamentarzyści, dyrektorzy miejscowych szkół i uczniowie.

,,Pola Nadziei” to międzynarodowy program angażujący ludzi na rzecz osób chorych i cierpiących. W Bielsku-Białej od 11 lat program wspiera budowę stacjonarnego hospicjum. Podczas ekumenicznej inauguracji 12 edycji w kościele pw. NMP Królowej Polski, Grażyna Chorąży, szefowa Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego wręczyła dzieciom cebulki żonkili, które posadzą przy swoich szkołach.

15

Inauguracja 12. „Pól Nadziei” była okazją do zwiedzania hospicjum. Ośrodek jest obecnie wyposażany w sprzęt potrzebny do prowadzenia działalności opiekuńczej. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście zobaczyli, jak w tej chwili wyglądają pokoje dla pacjentów, łazienki, korytarze, kuchnie oraz kaplica.

30

Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w nabożeństwie w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej, które tradycyjnie rozpoczęło akcję. Przedstawiciele naszej szkoły otrzymali cebulki żonkili (symbol ruchu hospicyjnego)…

20151015_135709 (1)

…które posadziliśmy przed szkołą by przypominały nam o tej wspaniałej akcji i motywowały do działania :)

WP_001618WP_001625

 

Dzień Edukacji Narodowej, po raz kolejny uczniowie dziękowali Nauczycielom za to, że robią wszystko, by ci „wyszli na ludzi” i ze spokojem mogli wejść w dorosłe życie. :)

Oto kilka rzeczy, o których marzy każdy nauczyciel! 😉
1. Emerytury! I to godnej! Bo wiadomo, że w budżetówce kokosów raczej nie ma. 😉
2. Nowych strun głosowych – spróbujcie przez kilka godzin dziennie przekrzyczeć 20 osób. No właśnie!;) A dla nauczyciela to chleb powszedni. :)
3. Grzecznych uczniów. Albo przynajmniej cichych. (patrz wyżej!;).
4. Szkoły bez klasówek i sprawdzianów. Tak, tak! Myśleliście, że nauczyciele uwielbiają robić klasówki? To zastanówcie się, czy chce im się potem je sprawdzać! 😉
5. Braku wycieczek klasowych. Bo o ile uczniów w szkole można jeszcze jakoś okiełznać, to w terenie jest to już zupełnie niemożliwe! 😉
6. Noblistów, geniuszy i uczniów, którzy „mają talent” w klasie. :)
7. Braku powodów, by narzekać na to, jak straszna jest „ta dzisiejsza młodzież”
8. Dłuższych wakacji i ferii zimowych. Choć mają ich PONAD 2 MIESIĄCE! Ale urlopu nigdy za wiele! 😉
9. I żeby nie zapominać, że (wbrew pozorom i mimo wszystko) NAUCZYCIEL to też CZŁOWIEK. I też kiedyś musiał chodzić do szkoły. 😉

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2014! Nie zapomnijcie złożyć życzeń swoim ulubionym belfrom! Przecież czasy, które w życiu najlepiej się wspomina, to właśnie czasy szkolne!

Jesienna zbiórka makulatury w naszym gimnazjum będzie trwała od 5 do 16 października. Makulatura powinna być zważona i podpisana , co pomoże w późniejszym nagrodzeniu zarówno klas jak i uczniów, którzy przyniosą jej najwięcej. Za każdy kilogram dziękujemy! 

28 września odbyły się w naszym gimnazjum wybory do Samorządu Uczniowskiego. Walka była zacięta.

Barbara Król 3B – nowa przewodnicząca na rok szkolny 2015/2016
Anna Szweda 2A – zastępca
Jakub Piechówka 2C – sekretarz.

GRATULUJEMY

W czwartek 17 września wyruszamy w góry na coroczny rajd.

  • klasy pierwsze – GÓRA ŻAR – wyjazd godz. 8.30
  • klasy drugie – HROBACZA ŁĄKA – wyjazd godz. 8.00
  • klasy trzecie – MAGURKA – wyjazd godz. 8.15

Nie zapomnijcie odpowiednio się ubrać.

UWAGA!!!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się  o godz.  9.00 w sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy 

„Ktoś kiedyś powiedział, że ludzkie życie składa się z powitań i pożegnań”.

      W czasie akademii kończącej rok szkolny głos zabrał Dyrektor szkoły, który podsumował miniony rok szkolny oraz pogratulował uczniom osiągniętych wyników i życzył wszystkim udanych wakacji.
Podczas uroczystości wręczono wyróżnionym uczniom nagrody książkowe. Poza tym przyznano również nagrody za osiągnięcia sportowe, promocję szkoły oraz nagrody  za stuprocentową obecność w minionym roku szkolnym.
W części artystycznej zaprezentowała się klasa I. Uczniowie pożegnali swoich kolegów i nauczycieli ciepłym słowem i piosenką.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom: słonecznych wakacji, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu i szkoły.

W roku szkolnym 2014/2015 laureatami konkursów przedmiotowych zostali:

Olga Modzelewska  -język polski

Alicja Laskowska – język rosyjski

Katarzyna Jonkisz – język rosyjski

Aleksander Kantor- język rosyjski

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Do grona finalistów dostali się:

Alina Białożyt – biologia

Anna Kiszka – geografia

Barbara Król – geografia

Agata Drabek – geografia

Oskar Hensler – język rosyjski

Andrzej Blicharz – język rosyjski

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!