im Józefa Piłsudskiego

w Gimnazjum nr 4 w Bielsku-Białej
01.09.2016
godzina: 9 00 w sali gimnastycznej

Przedstawione 27 czerwca 2016 r. przez minister edukacji Annę Zalewską „nowe” rozwiązania w edukacji oznaczają powrót do systemu sprzed 1999 roku, zupełnie nieodpowiadającego współczesnemu rozwojowi cywilizacyjnemu.

Związek Nauczycielstwa Polskiego, w trosce o wysoką jakość kształcenia i wychowania, mając na uwadze dobro dziecka i ucznia, przewidując ogromne koszty społeczne i finansowe, wynikające z zapowiadanej reformy, rozpoczyna akcję zbierania podpisów pod petycją w obronie polskiej szkoły.

Zwracamy się do rodziców, nauczycieli, samorządowców, organizacji pozarządowych, ruchów społecznych oraz osób, którym leży na sercu dobro dzieci, o podpisanie petycji zamieszczonej na stronie: www.petycjeonline.com/petycja_w_obronie_polskiej_szkoly

W obliczu rewolucyjnych zmian w oświacie, zdaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego, nieprzemyślanych i społecznie szkodliwych, chcemy budować szeroki front porozumienia w obronie polskiej szkoły. Do dialogu i podejmowania wspólnych działań zapraszamy między innymi organizacje pozarządowe, samorządowców, przedstawicieli środowisk oświatowych i naukowych (pod koniec sierpnia zamierzamy zorganizować spotkanie wszystkich zainteresowanych podmiotów).

„Ktoś kiedyś powiedział, że ludzkie życie składa się z powitań i pożegnań”.

W czasie akademii kończącej rok szkolny głos zabrał Dyrektor szkoły, który podsumował miniony rok szkolny oraz pogratulował uczniom osiągniętych wyników i życzył wszystkim udanych wakacji.
Podczas uroczystości wręczono wyróżnionym uczniom nagrody książkowe. Poza tym przyznano również nagrody za osiągnięcia sportowe, promocję szkoły oraz nagrody  za stuprocentową obecność w minionym roku szkolnym.
W części artystycznej zaprezentowała się klasa I. Uczniowie pożegnali swoich kolegów i nauczycieli ciepłym słowem i piosenką.

Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom: słonecznych wakacji, udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu i szkoły.

Nadeszła właśnie chwila, której wyczekiwaliście już od pierwszych dni roku szkolnego. Myślami większość z Was jest już daleko stąd. Przemierzacie góry, jeziora, doliny… Jednak dla Was, absolwentów, jest to chwila szczególna, gdyż oto ostatni już raz oczekujecie na wręczenie świadectw w murach tej szkoły. Każdy z Was zapewne myśli, co wyniósł z tego miejsca, czego się nauczył, co jeszcze mógł uczynić, aby doskonalić siebie. Refleksja jest jedna, tę szkołę zapamiętacie na zawsze. Tak jak matka nie odchodzi od swego dziecka, tak i Wy będziecie myślami krążyć wokół gimnazjum.

Życzymy Wam powodzenia w nowych szkołach

Prawdziwe święto odbyło się dzisiaj w naszym gimnazjum. Jak co roku przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego zorganizowano  Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w kilkunastu konkurencjach. Podczas święta na boisku szkolnym  odbyły się  konkurencje lekkoatletyczne oraz finały Gimnazjum w siatkówce i koszykówce, podczas których uczniowie zbierali punkty. Na samym końcu klasa, która uzbierała najwięcej – wygrała zawody.  Pieczę nad zawodami sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji wywalczyła klasa 3B.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów

Fotki z imprezy w galerii

Dnia 10 czerwca br. w naszej szkole obyła się akcja: „Jak nie czytam, jak czytam” O godzinie 10:00 wszystkie klasy tłumnie zebrały się na sali gimnastycznej, by wspólnie zagłębić się w treść swoich ulubionych tytułów.

Przez 20 minut każdy z nas poznawał przygody wybranych bohaterów i w skupieniu przewracał kartki, w celu poznania dalszej historii. Całemu wydarzeniu towarzyszyły dźwięki lasu i śpiew ptaków, które przygotowali nasi koledzy.

Po godzinie 10:20 opuściliśmy budynek sali, a przez cały dzień można było ujrzeć osoby z książkami w dłoniach, które nie poprzestały na tych 20 minutach, udowadniając tym swój zapał do czytelnictwa i łamiąc stereotyp młodzieży, która jest „na bakier z książkami”.

Podstawowy termin egzaminu gimnazjalnego:

1. część humanistyczna – 18 kwietnia 2016 r. (poniedziałek)
    ☞ z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
    ☞ z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
  2. część matematyczno-przyrodnicza – 19 kwietnia 2016 r. (wtorek)
    ☞ z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
    ☞ z zakresu matematyki – godz. 11:00
  3. język obcy nowożytny – 20 kwietnia 2016 r. (środa)
    ☞ na poziomie podstawowym – godz. 9:00
    ☞ na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Pamiętajcie:

– legitymacje w kieszeni
– zakaz wnoszenia na salę urządzeń elektronicznych służących do komunikowania lub nagrywania

ŻYCZYMY WSZYSTKIM ZDAJĄCYM POWODZENIA

wyskakujeŻyczymy Wam Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia
wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie
najbliższych osób.

DYREKTORA MIEJSKIEGO ZARZĄDU OŚWIATY W BIELSKU-BIAŁEJ

W związku ze zbliżającym się postępowaniem rekrutacyjnym do klasy pierwszej szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Bielsko-Biała przedstawiam kryteria rekrutacyjne, odpowiadającą im wartość punktową oraz dokumenty niezbędne do ich potwierdzenia. Jednocześnie informuję, że projekt uchwały, określającej powyższe kryteria, wartości punktowe oraz odpowiednie dokumenty zostanie poddany pod obrady Rady Miejskiej na najbliższej sesji – 9 lutego 20l6 r.

Kryteria do pobrania w zakładce pobieralnia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim rodzinnej atmosfery, smacznego karpia, trafionych prezentów, niezapomnianej imprezy sylwestrowej, a przede wszystkim zasłużonego odpoczynku!

Niech Nowy Rok przyniesie każdemu dużo uśmiechu i pozytywnych emocji, świetnie napisanych egzaminów przez trzecioklasistów i bardzo dobrych stopni dla młodszych uczniów naszego Gimnazjum!

Wesołych Świąt!