Kategoria: Finanse firmy

Outsourcing IT – co musisz wiedzieć? 0

Outsourcing IT – co musisz wiedzieć?

Outsourcing IT to usługa polegająca na zatrudnieniu specjalistów, którzy zajmą się konkretnymi zagadnieniami w naszym przedsiębiorstwie. Obecnie jest ona coraz popularniejsza i nie ma w tym nic dziwnego. Budowanie własnego działu IT w firmie jest problematyczne ze względu na konieczność poświęcenia dużej ilości czasu na rekrutację. Utrzymanie takich pracowników wiąże się z wysokimi kosztami. Dlatego wiele przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie zewnętrznej firmy IT, która zajmie się infrastrukturą informatyczną.

0

Przemysłowe instalacje elektryczne

Warto na samym początku wspomnieć o tym, jak mogą być zasilane zakłady przemysłowe. Najpopularniejszymi źródłami są przede wszystkim sieci energetyki zawodowej wysokiego napięcia, sieci komunalne niskiego napięcia oraz własne elektrownie. To właśnie w ten sposób możemy zapewnić sobie niezawodną oraz ciągłą prace maszyn. O samym sposobie zasilania instalacji elektrycznych decydują takie czynniki jak moc zapotrzebowania przez zakład, wymagana pewność zasilania oraz zapotrzebowanie przez zakład na energię cieplną.

0

Prowadzenie transmisji online – komu zlecić?

Niektóre osoby zlecają prowadzenie transmisji na żywo zewnętrznej firmie. Dlaczego? Oczekują oni oczywiście profesjonalnej obsługi, pewności oraz bezpieczeństwa. Bardzo często wynika to po prostu ze strachu. Wśród ludzi można usłyszeć o wielu problemach, które nękają duże komercyjne transmisje. Pomimo tego, że technologia do live streamingu staje się coraz popularniejsza to nadal wiele firm nie wie jak się nią posługiwać.

1

Teczki ofertowe – praktyczne porady!

Projektowanie teczek ofertowych może czasem zadziwić nie jedną osobę. Działy kreacji ciągle wymyślają coraz to nowsze dodatki do teczek, tak aby nasz klient otrzymał jak najwięcej dodatków w swoim prezencie reklamowym. Pamiętajmy o tym, żeby przy projektowaniu teczki ofertowej zbytnio nie przesadzić. Poniżej przedstawimy wam praktyczne porady, na które warto zwrócić uwagę podczas projektowaniu teczki.

0

Jak zarządzać finansami w firmie?

Dużo osób pyta i dowiaduje się jak zdobyć dodatkowe środki na prowadzenie działalności. Mało jednak kto szkoli się w gospodarowaniu zdobytymi pieniędzy. Pieniądze są bardzo ważne zasobem. Zawsze będą one potrzebne a do tego są trudno odnawialne. O pieniądze trzeba dbać najbardziej gdyż dzięki nim możemy łatwo uzupełnić braki w innych zasobach. Zarządzanie finansami pozwoli długotrwale finansowanie działalności firmy.

0

Ubezpieczenie dla firmy. Jakie wybrać?

Otworzyłeś właśnie własną firmę? Zastanawiasz się czy potrzebujesz ubezpieczenie? Dobrze wiesz, że prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z dużym ryzykiem oraz wielką odpowiedzialność. Nie musisz jednak brać całego ryzyka na siebie. Możesz podpisać umowę o ubezpieczenie dzięki czemu to ryzyko w części przejmie firma, która Cię ubezpiecza. Masz sporo ofert do wyboru – od ubezpieczenia od zniszczeń do zdarzeń losowych. Wszystko możesz dostosować do swoich potrzeb.

0

Finansowanie działalność gospodarczej

Zakładając swój własny biznes nie każdy przedsiębiorca ma takie zasoby aby prowadzić działalność. Również istniejący już na rynku przedsiębiorcy mają problem z kapitałem potrzebnym do rozwoju firmy. Istnieją jednak równie instytucje, które pomagają pozyskać kapitał. W poniższym artykule dowiesz się jakie są źródła na sfinansowanie działalności gospodarczej.