Jak wybrać dobrego doradcę kredytowego?

Wybór doradcy kredytowego może okazać się niezwykle istotnym krokiem dla osób, które mają zamiar zaciągnąć kredyt. Choć nie zawsze jesteśmy skazani na pomoc takie doradcy to często pomoże on nam zaoszczędzić czas, nerwy oraz pieniądze. Pomoże on nam wybrać najlepszą ofertę dla nas oraz jest on cennym źródłem informacji, które mogą nam się przydać w przyszłości. Jeżeli chcesz dowiedzieć się dlaczego doradca jest dobrym wyborem oraz czym należy kierować się przy jego wyborze, ten artykuł jest z pewnością dla Ciebie.

Polecenie przez znajomych

Dobrym rozwiązaniem jest zainteresowanie się doradcą, który został nam polecony przez znajomego. Możemy wtedy poznać opinię na jego temat oraz dowiedzieć się o szczegółach współpracy klienta z doradcą. Nawet jeżeli usłyszeliśmy o jakichś minusach współpracy, nie należy skreślać danego doradcy. Jeżeli pod wieloma względami wyglądało to korzystnie to warto umówić się z nim na spotkanie.

Niezależny doradca kredytowy

Warto zwrócić na doradcę, do którego mamy zamiar udać się na spotkanie. Wielu z nich pracuje w firmach, które są w jakiś sposób połączone z instytucjami finansowymi. Trzeba w pierwszej kolejności zainteresować się ofertą niezależnych doradców, którzy obiektywnie przedstawią Ci oferty innych banków. Co więcej dla właśnie takich specjalistów najważniejsza jest opinia i to właśnie nią powinniśmy kierować się podczas wyboru doradcy. Również gdy będziemy już współpracować z doradcą to ważne dla niego będzie to abyśmy również my byli zadowoleni z współpracy.

Zajrzyj do internetu

Nie ważne czy zgłaszamy się do niezależnego doradcy czy powiązanego z jakąś firmą to warto zajrzeć do internetu. Opinie na ich temat wystawiane są w wielu miejscach – forach, mediach społecznościowych, różnych serwisach. Trafić również wtedy możemy na dane kontaktowe do doradcy, więc możemy do niego zadzwonić aby zapytać się o szczegóły współpracy.

Ilość ofert

Jeżeli doradca kredytowy przedstawi nam jedną, góra kilka ofert kredytów to znaczy, że jest coś nie tak. Powinniśmy dostać wybór kilkunastu takich ofert do wyboru – wtedy mamy pewność, że trafiliśmy na dobrego doradcy.

Znajdź wyspecjalizowanego doradcę

W zależności od tego na co będziesz kredyt, powinieneś dostosować wybór doradcy do swoich potrzeb. Nie wynajmiesz przecież doradcę, który zajmuje się kredytami samochodowymi gdy potrzebujesz kredytu na dom. Powinniśmy również sprawdzić doświadczenie zawodowe doradcy oraz jego podejście do pracy.

Udawaj, że nie znasz się na finansach

Gdy masz jaką wiedzę na temat finansów to zachowaj ją dla siebie. Warto podczas spotkań z doradcą wypytywać go o kwestie, które bardzo dobrze znasz. Wtedy możesz ocenić czy doradca ten jest uczciwy wobec Ciebie i czy nie chce Ciebie oszukać.

Cechy dobrego doradcy kredytowego

Dobry doradca kredytowy cechuje się tym, że umie słuchać oraz zadawać odpowiednie pytania. Nie powinien mieć problemu z odpowiedzią na nasze pytania ale również powinien mówić językiem, który zrozumiemy. Dlatego gdy nie możesz zrozumieć doradcy to zadawaj pytania, jeśli to nie pomoże to warto zastanowić się nad inną osoba.

Doradca powinien poznać twoją sytuację finansową od razu

Na początku naszej współpracy z doradcą kredytowym powinniśmy usłyszeć pytania dotyczące naszej sytuacji finansowej. W końcu nie chcemy aby doradca wybierał nam kredyt w ciemno.

Zapytaj się czy masz szansę na otrzymanie kredytu

Jeżeli chcemy zaciągnąć kredyt, musimy pobrać raport BIK i pokazać go doradcy kredytowemu. Dzięki temu dobry specjalista będzie wstanie powiedzieć nam od razu jakie mamy szanse na otrzymanie kredytu. Jeżeli są one niewielkie to doradzi nam on jak możemy polepszyć swój scoring oraz wiarygodność w oczach banku.

Podsumowując

Bez względu na to jaki wyda nam się doradca na pierwszym spotkaniu, nie powinniśmy podpisywać żadnych umów. Gdy dopiero wrócimy do domu i trochę ochłoniemy, wtedy decydujmy się na dalsze kroki. Jeśli mamy poczucie, że specjalista nas do czegoś nakładnia to powinniśmy udac się do kogoś innego. Ważne jest to abyśmy my czuli się bezpiecznie.

12345 (5 votes, average: 3,80 out of 5)
Loading...
Avatar

IgnacyPankracy

Cześć. Nazywam się Ignacy Pawłowski, mieszkam w Łodzi. Moją pasją są wszelkiego rodzaju rzeczy związane z finansami i inwestowaniem. Stworzyłem bloga, aby móc dzielić się swoją pasją z Czytelnikami!

Sprawdź inne moje artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *