Jak wybrać kredyt samochodowy?

Często przy skąpych oszczędnościach nie możemy sobie pozwolić na nowe auto. Z pomocą przychodzi kredyt samochodowy. Co roku, dzięki temu kredytowi nowe auta prosto z salonu kupuje około 250 tysięcy Polaków. Czy warto korzystać z tej formy finansowania? Który bank oferuje największe możliwości? Co warto wiedzieć przed wzięciem kredytu? Na te odpowiedzi postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Czy kredyt samochodowy jest dla Ciebie?

Jeśli jesteś wśród ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na nowy samochód ze względu na ograniczony budżet możesz rozważyć zaciągnięcie kredytu. Kupując starszy model samochodu czy auto z rynku wtórnego narażeni jesteśmy na dodatkowe opłaty za części, naprawy itd.. Często nie wiemy do końca co kupujemy, zwłaszcza wtedy gdy kupujemy auto z drugiej ręki.

Obecnie mamy kilka różnych sposobów finansowania naszego nowego auta. Jest to leasing, tradycyjny kredyt gotówkowy czy właśnie kredyt samochodowy. Zanim zdecydujesz się na zakup samochodu zapoznaj się z różnymi metodami finansowania. Niektóre z nich są nawet oferowane przez dealerów.

Kredyt samochodowy w banku

Różni się on tym, że musisz podać konkretny cel (w tym przypadku model samochodu), na który pożyczasz środki. Bank prawdopodobnie potraktuje samochód jako zastaw kredytu. Może być on również współwłaścicielem twojego auta aż do momentu spłaty kredytu.

Dlaczego kredyt samochodowy się opłaca?

Harmonogram spłat i ogólnie całe warunki kredytu są dość elastyczne. W dodatku możemy otrzymać niskie oprocentowanie. Gdy wybierzemy kredyt u dealera możemy otrzymać spersonalizowane warunki kredytu. Przy uproszczonych procedurach w końcu będziemy mogli zakupić swój wymarzony model samochodu albo coś z propozycji naszej ulubionej marki. Jeżeli mamy takie możliwości i potrzeby otrzymać możemy również kredyt jednoratowy bez oprocentowania. Dzięki temu rozbijamy cenę auta na dwie równe części. Największą zaletą wzięcia kredytu u dealera jest przyśpieszona i uproszczona procedura.

Co wpływa na koszt kredytu samochodowego?

Czynników, które wpływają na koszt kredytu samochodowego jest całkiem sporo. Najbardziej podstawowe z nich to wartość pojazdu, oprocentowanie kredytu, wkład własny, możliwości finansowe oraz okres spłaty kredytu. Również na wysokość kosztów wpływ mają takie szczegóły jak wiek samochodu czy jakiekolwiek inne opłaty. Pamiętajmy, że nawet najkorzystniejsze dla nas kredyty nie będą darmowe. Zapłacić będziemy musieli również za oprocentowanie, ubezpieczenie, prowizję oraz koszty przygotowawcze. Musisz spędzić trochę czasu na porównywanie ofert. Tylko dzięki temu będziesz wiedział, że wybrałeś najkorzystniejszy kredyt i będziesz zadowolony z własnego wyboru. Możesz również skorzystać z usług doradców finansowych.

Jaki wybrać kredyt samochodowy?

Wiesz już, że musisz wybrać ofertę, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Jak to zrobić? Znalezienie idealnego kredytu wcale nie jest takie proste. Jeśli już podjąłeś decyzję o wyborze auta, jego koszcie oraz obliczyłeś ile wynosić Cię będzie miesięczna rata, czas wybrać do jakiego banku będziemy chcieli iść. W internecie znajdziemy mnóstwo darmowych narzędzi, które pomogą nam wybrać najkorzystniejszą opcję.

  1. Wyszukiwarki kredytów samochodowych – dzięki nim możesz znaleźć kredyt według wybranych przez siebie parametrów.
  2. Rankingi kredytów samochodowych – gotowe listy, ułożone w odpowiedniej kolejności
  3. Kalkulatory kredytów samochodowych – dzięki nim obliczysz miesięczne raty interesujących Cię kredytów.
  4. Porównywarki – dzięki nim zestawisz oferty różnych banków. https://www.totalmoney.pl/kredyty_samochodowe; https://www.17bankow.com/kredyty-samochodowe
12345 (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
Avatar

IgnacyPankracy

Cześć. Nazywam się Ignacy Pawłowski, mieszkam w Łodzi. Moją pasją są wszelkiego rodzaju rzeczy związane z finansami i inwestowaniem. Stworzyłem bloga, aby móc dzielić się swoją pasją z Czytelnikami!

Sprawdź inne moje artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *