Prowadzenie transmisji online – komu zlecić?

Niektóre osoby zlecają prowadzenie transmisji na żywo zewnętrznej firmie. Dlaczego? Oczekują oni oczywiście profesjonalnej obsługi, pewności oraz bezpieczeństwa. Bardzo często wynika to po prostu ze strachu. Wśród ludzi można usłyszeć o wielu problemach, które nękają duże komercyjne transmisje. Pomimo tego, że technologia do live streamingu staje się coraz popularniejsza to nadal wiele firm nie wie jak się nią posługiwać.

Najczęstszymi problemami są kłopoty z systemem pay per view, przepustowość łączy, ataki hakerskie. Jednak można bez problemu zabezpieczyć się przed takimi rzeczami. Prowadząc transmisję online musimy mieć na uwadze to, że za takimi problemami stoją najczęściej sami usługodawcy. Nie przewidują oni w porę potencjalnych zagrożeń. Jeżeli więc planujesz zrealizować transmisję online i chcesz się przy tym czuć pewnie i bezpiecznie, warto wziąć pod uwagę skorzystanie z profesjonalnych usług firmy specjalizującej się w tej branży. Na co zwrócić uwagę? Komu zlecić takie zadanie? O tym dowiecie się poniżej.

Zaplecze technologiczne

Jest to jedna z najważniejszych kwestii przy prowadzeniu transmisji na żywo. Do takich wydarzeń jest potrzebne dobrze zaplanowane stanowisko operatorskie i odpowiednia ilość różnorodnych rozwiązań technologicznych. W ten sposób możemy uzyskać profesjonalny sygnał wideo. W jaki sposób możesz uatrakcyjnić swoją transmisję? Ujęcia z lotu ptaka, najazdy z kranu kamerowego czy inne ciekawe technologiczne rozwiązania pomogą Ci w tym. Jeżeli chodzi o samą jakość wideo, to obecnie standardem jest Full HD. Czasami używa się również 4K, które coraz to bardziej zyskuje na popularności. Warto zadbać o to, żeby sygnał jaki oferujemy był jak najwyższej jakości. Dzięki temu zaoferujemy naszym widzom wysoką jakość wideo.

Bardzo przydatny wóz transmisyjny

Jest to często niedoceniany element transmisji na żywo. Własne łącze satelitarne może okazać się bardzo pomocne w przypadku transmisji z ograniczonym dostępem do stałego łącza internetowego. Jeżeli planujesz więc transmisję na żywo z gór czy innego miejsca, gdzie jest słabe łącze, warto zabezpieczyć się na taką okazję.

Kradzież sygnału wideo

Jeżeli Twoja branża live streamingu rozwija się coraz bardziej, możesz napotkać się na osoby, które będą zainteresowane kradzieżą Twojego sygnału wideo. Takie udostępnianie streamów innym użytkownikom jest karane. Na szczęście istnieją firmy, która oferują profesjonalne rozwiązania live streamowe, które skutecznie zabezpieczą Cię przed nielegalnymi streamerami.

Player wideo

Jest to kolejna bardzo ważna sprawa, która ma ogromny wpływ na satysfakcję odbiorców podczas oglądania Twojej transmisji. Player wideo, który jest połączony z pay per view musi koniecznie umożliwiać szybki dostęp do samej transmisji. Najlepiej będzie, jeśli skorzystasz z sprawdzonych rozwiązań technologicznych, które używają osoby prowadzące duże transmisje. Możesz również poszukać opinii o danej transmisji w internecie od użytkowników.

Przepustowość serwera

Prowadząc transmisję na żywo nigdy tak naprawdę nie wiesz, ile dokładnie widzów zbierzesz. Czasami transmisje generują bardzo dużą popularność i potrafi ona się zwiększyć z godziny na godzinę nawet o 3 razy. Dlatego warto spytać firmę, z której zamierzasz skorzystać, jakie mają rozwiązanie na taką sytuację. Najważniejsze jest szybkie i pewne działanie. Inaczej możesz stracić sporą część widzów przez problemy techniczne. Więcej szczegółów znajdziesz u tych profesjonalistów: https://streaming-warszawa.pl/

Avatar

IgnacyPankracy

Cześć. Nazywam się Ignacy Pawłowski, mieszkam w Łodzi. Moją pasją są wszelkiego rodzaju rzeczy związane z finansami i inwestowaniem. Stworzyłem bloga, aby móc dzielić się swoją pasją z Czytelnikami!

Sprawdź inne moje artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *