Ubezpieczenie dla firmy. Jakie wybrać?

Otworzyłeś właśnie własną firmę? Zastanawiasz się czy potrzebujesz ubezpieczenie? Dobrze wiesz, że prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z dużym ryzykiem oraz wielką odpowiedzialność. Nie musisz jednak brać całego ryzyka na siebie. Możesz podpisać umowę o ubezpieczenie dzięki czemu to ryzyko w części przejmie firma, która Cię ubezpiecza. Masz sporo ofert do wyboru – od ubezpieczenia od zniszczeń do zdarzeń losowych. Wszystko możesz dostosować do swoich potrzeb.

Czy ubezpieczenie OC to podstawa?

Obowiązek posiadania takiego ubezpieczenia mają różni przedsiębiorcy. Mowa o prowadzących biuro rachunkowe, kancelarię czy lekarze. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą a przepisy nie wymagają od Ciebie posiadania takiego ubezpieczenia to wcale nie oznacza, że takiego ubezpieczenia nie powinieneś mieć.

Ubezpieczenie OC zapewnia Ci bezpieczeństwo kiedy nieumyślnie spowodowałeś swoim działaniem szkodę osobie trzeciej. Możesz takie ubezpieczenie zdobyć niezależnie od tego czy prowadzisz piekarnię czy zakład fryzjerski. Zakres tego ubezpieczenia różni się w zależności od prowadzonej działalności.

Należy zwrócić uwagę na zakres OC. Może on się znacznie różnić w poszczególnych ofertach. Podstawowe pakiety zazwyczaj posiadają tylko ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej deliktowej. Za OC kontraktowe trzeba zapłacić dodatkową składkę. Najczęściej podstawową składkę trzeba rozszerzyć o opcje dodatkowe.

Ubezpieczenie na sprzęt czy włamania

Warto się zastanowić nad takim ubezpieczeniem gdy zajmujesz się handlem czy działalnością wytwórczą. Potrzebujesz wtedy magazyn, sprzęt, który będzie ułatwiał transport towarów. Pamiętaj jednak, że kradzieże się zdarzają i bez ubezpieczenia może to zaboleć twoją kieszeń. W ofertach firm ubezpieczeniowych znajdziesz takie polisy, które ochronią Cię przed kradzieżą. Warto też rozszerzyć ofertę o ubezpieczenie od zdarzeń losowych lub szkód elektrycznych.

Ubezpieczenie dla pracowników

Nie zapominajmy również o naszych pracownikach. Zakres ochrony w takich grupowych ubezpieczeniach również się bardzo różni. Zwróćmy uwagę na to jaką mamy ilość pracowników, w jakich działach oni pracują itd.. Warto podzielić ich na grupy i dostosować wysokość i zakres świadczeń do odpowiedniego ryzyka na ich stanowiskach.

Więc co wybrać?

Oferty firm ubezpieczeniowych są bardzo obszerne więc możesz mieć problem z wyborem tej najlepszej. Jeżeli masz problem z podjęciem decyzji warto zdać się na specjalistę. Na rynku nie działają tylko agenci ubezpieczeniowi. Do takiego pójdź dopiero kiedy będziesz zdecydowany na ubezpieczenie. Zgłosić się możesz również do multiagenta, który ma w swojej ofercie kilka polis. On dokładnie Cię wypyta o twoje potrzeby i wybierze tę najbardziej dopasowaną do twojej działalności gospodarczej.

12345 (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...

 

Avatar

IgnacyPankracy

Cześć. Nazywam się Ignacy Pawłowski, mieszkam w Łodzi. Moją pasją są wszelkiego rodzaju rzeczy związane z finansami i inwestowaniem. Stworzyłem bloga, aby móc dzielić się swoją pasją z Czytelnikami!

Sprawdź inne moje artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *